logo Facebook
i slova jsou činy

Rada Českého rozhlasu zůstává nekompletní

09. září 2017 06:00 / autor: Jan Mrzena

Volba nových členů Rady Českého rozhlasu je sice mezi dvaadevadesáti body, které jsou na programu poslední schůze stávající Poslanecké sněmovny, ale na její realizaci už nedojde. V radě tak zůstává pouze sedm členů a volba se tak dostane na stůl až nové sněmovně, patrně na začátku příštího roku. V podobné situaci je i složení Rady České tiskové kanceláře.

Do této volby rozhlasových radních bylo nominováno 9 osobností. Po veřejném slyšení vybral volební výbor šest finalistů - profesora mediálních studií Jana Jiráka, jeho kolegu z Fakulty sociálních věd UK Jana Křečka, mediální odbornici z Univerzity Palackého v Olomouci Zdenku Burešovou, přednostu Dermatovenerologické kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petra Arenbergera, bývalého člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Milana Trojana a muzikologa a pedagoga z Vysoké školy ekonomické Ilju Šmída. Vyřazeni byli šéfredaktor časopisu Zahrádkář Jan Stanzel, bývalý obchodní a marketingový ředitel Českého rozhlasu Tomáš Kollarczyk a poslanec hnutí ANO Zdeněk Soukup.

Rada má podle zákona devět členů. Letos v lednu byl novým radním zvolen Miroslav Dittrich, v červnu Vítězslav Jandák. Předsedkyní rady je Hana Dohnálková, místopředsedy Jiří Vejvoda a Tomáš Kňourek. V radě je také Petr Šafařík a Ivan Vodochodský. Rada se schází pravidelně jedenkrát měsíčně a její nejbližší jednání je naplánováno na 27. září.