logo Facebook
i slova jsou činy

The Atlantic podle Trumpa umírá – magazín si okamžitě předplatilo dalších 20 000 odběratelů

11. září 2020 14:10 / autor: Vojtěch Berka

Stará klišé o negativní reklamě dostávají s postavou amerického prezidenta Donalda Trumpa nový náboj. Jeho kritika je totiž pro řadu čtenářů bona fide doporučením. Tento týden se o tom přesvědčil věhlasný magazín the Atlantic. Poté, co jej Trump označil za "umírající," médium si jej předplatilo 20 000 Američanů.

Není to přitom poprvé, co prezidentovo rozhořčení ventilované přes Twitter vedlo k navýšení počtu předplatitelů. "Prezident si dělal srandu již z toho, že musíme restrukturalizovat. V podstatě také oslavoval, když jsme museli propouštět. Myslím, že pro spoustu lidí to bylo jako volání do zbraně na ochranu novinařiny," uvedl ředitel Atlantic Media Michael Finnegan.

Trumpa tentokrát rozezlil článek šéfredaktora Jeffreyho Goldberga, podle kterého prezident znevažoval americké válečné veterány.

The Atlantic, který byl založen před 163 lety v Bostonu, Massachusetts, jako magazín literárních a kulturních komentářů, v současnosti prochází proměnou ekonomického modelu. Od zavedení paywallu se mu za zhruba rok podařilo získat asi 350 000 předplatitelů. Během prvních dvou let paywallu přitom magazín plánoval získat okolo 110 000 čtenářů, takže se v současnosti pohybuje vysoko nad původním očekáváním. I tak jistě dalších 20 000 uvítá.

The Atlantic se od počátku tisíciletí zaměřuje na seriózní komentáře pro náročnější čtenáře a v roce 2016 se díky tomu stal Magazínem roku. Historicky do něj zase přispívali někteří z nejznámějších amerických spisovatelů. Kromě jednoho ze zakladatelů časopisu, Ralpha Waldo Emersona, to byli například Herman Melville, Mark Twain nebo Ernest Hemingway.